E.J. Energia

       

           Ul. Zacisze 4 

 

        32-085 Modlnica

ustal termin: 664 532 585

 

       audytor : 664 532 570

 

biuro@ejenergia.pl

Pompy ciepła na naszym rynku są coraz częściej rozpatrywane przez zainteresowanych klientów. Wpływa na to kilka czynników, które są po stronie pompy ciepła. Po pierwsze pompa ciepła daje nam odpowiednią ilość ciepła w pomieszczeniu domowym, co wpływa na jakość naszego zdrowia. Z kolei jest to bezpieczna forma ogrzewania, która nie szkodzi naszemu otoczeniu.

System ogrzewania powinien być wydajny i zautomatyzowany. Aby tak było, musi rozprowadzać konkretne ilości ciepła w miejsca, które tego wymagają. Takie atuty posiada właśnie pompa ciepła, która odpowiednio ustawiona wie, jak i gdzie przekazać ciepło w danym momencie. Dołączając do tego fakt, iż jest to system bezobsługowy ze strony użytkownika, otrzymujemy właściwie idealnie przyjazne rozwiązanie dla nas i naszych domowników.

Warto zwrócić uwagę, iż bardzo duża część osób aktualnie przechodzi z ogrzewania za pomocą kotła, właśnie na pompy ciepła. Aby postawić na takie rozwiązanie, nie musimy mieć komina bądź określonej wentylacji. W dzisiejszych czasach pompy ciepła można spokojnie dostosować do zdecydowanej większości domów.

 

Dlaczego warto rozważyć ogrzewanie domu pompą ciepła?

Jest wiele kwestii związanych z opłacalnością inwestycji w pompę ciepła. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy nasza nieruchomość jest dopiero w budowie, czy też jest już postawiona. Bez względu jednak na to, zawsze znajdziemy wątki związane z opłacalnością inwestycji w pompy ciepła.

W wypadku nieruchomości, która dopiero buduje się, pompy ciepła wyłączają potrzebę budowy komina i magazynu opału. Dzięki temu nie tylko obniża się koszt budowy całego domu, lecz zyskujemy dodatkową przestrzeń na działce, którą możemy wykorzystać w inny, bardziej odpowiadający nam sposób.

W wypadku pomy ciepła nie musimy poszukiwać paliwa ani zastanawiać się nad jego doborem. Jak wiadomo, ma to znaczenie przy niektórych kotłach, ponieważ ogranicza się to do żywotności samego urządzenia i kosztów ogrzewania. Pompa ciepła działa w ramach jednej opcji, która jest stała i która nie wymaga naszego czasu.

Na dzień dzisiejszy pompa ciepła bez wątpienia jest jedną z najtańszych w użytkowaniu źródeł ciepła, które nie wymaga obsługi ze strony domowników – wszystko w tym wypadku sprowadza się do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do potrzeb użytkownika. Wszystkie te kwestie są jednak załatwione przez obsługę, która wykonuje dal nas instalację pompy ciepła, przez co nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy na temat funkcjonowania i potrzeb konfiguracyjnych takiej oto właśnie pompy.

Kolejną kwestią jest możliwość uzyskania szybkiego zwrotu poniesionych kosztów inwestycyjnych. Jak wiadomo, pompy ciepła nie należą do najtańszych rozwiązań, jednakże realny zwrot inwestycji mamy już w przeciągu 5 do 7 lat użytkowania pompy ciepła, w odniesieniu do kosztów kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego. Jak widać, jest to bardzo szybki zwrot, który pozwala nam oszczędzać w bardzo szybkim czasie.

Kwestia żywotności pomy ciepła

Jest to kolejny element, który może zastanawiać zainteresowane osoby. Na całe szczęście jest to temat na naszą korzyść, albowiem pompy ciepła mogą działać nieprzerwanie nawet do 50 lat. Oczywiście w tym czasie możemy spodziewać się serwisu bądź drobnych potrzeb napraw, lecz jest to nieuniknione i wliczone w cenę wszystkich innych form ogrzewania, gdzie też trzeba doglądać jakości pracującego dla nas sprzętu.

Pompa ciepła i środowisko naturalne

Kolejnym aspektem przemawiającym za pompą jest środowisko naturalne. Dzięki dbałości o środowisko poprzez inwestycję w pompę, możemy starać się o niskoprocentowy kredyt lub dofinansowanie na inwestycję, która jest proekologiczna. Dzieje się tak pomimo, że pompa zasilana jest przez energię elektryczną. Dzieje się tak, ponieważ 1kW ciepła z pompy ciepła jest zdecydowanie mniejszy w spalaniu, niż 1kW z kotła bądź pieca elektrycznego, bądź jeszcze mniej, niż w wypadku kotła węglowego.

Jak widać pompa ciepła to bardzo opłacalny temat, który warto jak najbardziej przemyśleć w najbliższym czasie.

 

Pompy ciepła

WE BRIGHTEN YOUR DAY

Panele słoneczne