E.J. Energia

       

           Ul. Zacisze 4 

 

        32-085 Modlnica

ustal termin: 664 532 585

 

       audytor : 664 532 570

 

biuro@ejenergia.pl

Fotowoltaika (panele słoneczne wytwarzające prąd)

Fotowoltaika stała się niezwykle atrakcyjnym tematem w ostatnich latach. Nic dziwnego, ponieważ ma ona w sobie ogromny potencjał, który tylko czeka na jego wykorzystanie. Czynników, które mają wpływ na tak duże zainteresowanie fotowoltaiką jest bardzo wiele. Dziś postaramy się opowiedzieć o najbardziej istotnych plusach, które niesie za sobą fotowoltaika. Zapraszamy!

Głównym założeniem, który ma przekonać klienta do fotowoltaiki jest (prawie) darmowa energia elektryczna. Dlaczego w nawiasie zaznaczyliśmy słowo „prawie”? Ponieważ aby cieszyć się w pełni darmową energią elektryczną przez lata, musimy pierw dokonać inwestycji w fotowoltaikę. Co więcej, w wielu prognozach po 25 latach użytkowania fotowoltaiki będziemy osobami, które zdążą już zaoszczędzić kilka tysięcy złotych.

Kolejnym elementem, który przemawia za fotowoltaiką jest oczywiście niezależność energetyczna, która w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej doceniana. Szczególnie w okresie zmieniających się cen za dostawy prądu, które są coraz bardziej odczuwalne przez klientów.

 

Szybki montaż

 

Kolejnym z plusów fotowoltaiki jest bez wątpienia szybki montaż instalacji na dachu naszego domu. Całość realizacji powinna być gotowa na naszym dachu w ciągu kilku dni od rozpoczęcia realizacji. Dzięki temu możemy cieszyć się energią zieloną tuż po rozpoczęciu inwestycji.

Co więcej jeśli mamy do dyspozycji niewykorzystywany przez siebie grunt, możemy zadbać o panele fotowoltaiczne, które będą spoczywać właśnie na nim. Jeśli jednak szkoda nam terenu wokół naszego domu, panele fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu naszego domu, jak w wypadku większości użytkowników paneli fotowoltaicznych w Polsce. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania energetycznego a także miejsca instalacji, pod względem występujących warunków atmosferycznych.

 

Dofinansowania, które wspierają fotowoltaikę

 

Na całym świecie rządy wspierając swoich obywateli, dając im do dyspozycji różnego rodzaju dofinansowania na fotowoltaikę. W zależności od kraju, dofinansowania różnią się, jednak w Polsce są one całkiem okej i dają pole do manewru wszystkim zainteresowanym tą inwestycją. Oczywiście nie są to dopłaty, które wykorzystamy inaczej, niemniej jednak spora bądź co bądź inwestycja w panele fotowoltaiczne przełoży się na mniejsze kwoty, które zapłacimy rozliczając się za gotową instalację.

Dzięki programowi o nazwie „Mój Prąd”, Państwo Polskie daje aż 5000 złotych na dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej. Dorzucając do tego ulgę termomodernizacyjną, uzyskujemy odliczenie od całej kwoty inwestycji w fotowoltaikę cały podatek dochodowy. Kiedy wykorzystamy te dwa projekty, inwestycja w panele fotowoltaiczne stanie się z naszego punktu widzenia bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

 

Kiedy Fotowoltaika się nie opłaca?

 

Oczywiście są pojedyncze wypadki, w których fotowoltaika nie sprawdzi się z finansowego punktu widzenia. Wszystko zależne jest od naszego domu, czasu przebywania w nim a także nas samych i potrzeb energetycznych, które generujemy miesiąc w miesiąc. Jeśli nasze rachunki są bowiem małe, zastosowanie fotowoltaiki mija się z celem, ponieważ nie będziemy mogli oszczędzać dużych kwot, jak w wypadku dużych rodzin, których zużycie energetyczne jest zdecydowanie większe.

Jeśli nie zużywamy dużej ilości energii, nie generujemy dużych rachunków. Z kolei jak już wiemy, instalacja fotowoltaiczna to dość spore wyzwanie finansowe, które może nie być opłacalne w stosunku do tego, co uzyskamy w zamian w skali miesiąca.

Jakiś przykład praktyczny? Proszę bardzo! W momencie płacenia rachunków energetycznych na poziomie 100-150zł miesięcznie, inwestycja w panele fotowoltaiczne nie opłaca się. Dlaczego? Ponieważ zwrot inwestycji w wypadku małych rachunków znacząco się wydłuży. Co więcej, im mniejsza instalacja fotowoltaiczna, tym wyższa będzie cena naszych paneli, inwertera i reszty konstrukcji.

 

Jak widać każdy przypadek jest indywidualny i warto wcześniej przekonać się, gdzie ów zastosowanie będzie opłacalne.

Panele słoneczne

WE BRIGHTEN YOUR DAY

Panele słoneczne

+48 123 123 123

 

biuro@powercomany.pl